Šnekový odšťavňovač k přípravě kvalitní šťávy z bylin, bobulovin či listové zeleniny

Všichni milovníci zdravého životního styludiet či raw stravy narazí na to, že velkou část jídelníčku by měly tvořit ovocné šťávy. K přípravě kvalitní šťávy slouží odšťavňovače, které by proto neměly chybět v žádné kuchyni. Mnozí z nás při výběru odšťavňovače narazili na fakt, že je na trhu několik druhů odšťavňovačů. Jedním z nich jsou právě odšťavňovače šnekové.  

Šnekové odšťavňovače jsou vhodné pro odšťavňování téměř jakéhokoliv ovoce a zeleniny. Právě díky této vlastnosti jsou mezi zákazníky velmi oblíbené. Jsou tvořeny šroubovitou hřídelí a získávají šťávu z rozmělněných surovin jejich vylisováním pomocí jednoho šneku.

Mezi nejčastěji kupované patří Sana Juicer EUJ-707 od firmy Omega, který zapadne do každé kuchyně. Tento typ odšťavňovače doporučujeme především kvůli jeho univerzálnosti, která umožňuje zpracovávat veškeré ovoce včetně bobulovin a listové zeleniny. Má větší plnící otvor a volitelné hrubé síto, které zaručí maximální výtěžnost. V první fázi jsou suroviny na hrubo vylisovány a šťáva odtéká přes hrubé síto do sběrné nádoby. Zbylá drť je dále posouvána hlavním dílem směrem k jemnému sítu, kde dochází k druhotnému odšťavnění suroviny. Takto získaná šťáva si uchová obsah vitamínů a minerálů. Zkuste další recepty s tímto skvělým odšťavňovačem.