Citrusovače

Citrusy patří mezi nejzdravější ovoce s vysokým obsahem vitamínů. Tyto vitamíny, zejména bohatě obsažený vitamín C, nám zvyšují imunitu a pomáhají nám tak bránit se různým nemocem. Hlavně pro děti je přísun těchto vitamínů velice důležitý, protože jsou náchylnější k častému nachlazení. Pro dospělé je ovšem pravidelný přísun citrusů také velmi důležitý. Především v chladném podzimním a zimním období by konzumace citrusů měla být součástí každého dne.

S prvotřídními lisy na citrusy, které naleznete v našem sortimentu, zjistíte, že příjem vitamínů nebyl nikdy snazší! Nabízíme citrusovače s přítlačnou pákou a bez přítlačné páky. Citrusovače bez přítlačné páky využívají při použití tlak ruky. Rozpůlený citrusový plod vložíte do vrchního otvoru citrusovače, zapnete jej a za pomoci tlaku ruky na otočný hrot z citrusu vytvoříte šťávu bohatou na vitamíny. Po vylisování citrusu se lis na ovoce automaticky vypne.

Pro citrusovače s přítlačnou pákou není potřeba tolik vlastní síly, jako u citrusovačů bez přítlačné páky. Rozkrojený citrusový plod se na otočném kuželu lisuje za pomocí přítlačného ramene neboli páky. Páka tlačí citrus na hrot, který automaticky funguje jako spínač lisování plodu, s citrusovači s přítlačnou pákou tak dokonale lisujete ovoce bez ušpinění rukou.