Mechanické odšťavňovače vhodné na cesty

Pro všechny milovníky ovoce a zeleniny, kteří si připravují menší množství šťávy, jsme do naší nabídky zařadili mechanické odšťavňovače na ovoce a zeleninu. Tyto přístroje jsou díky svým rozměrům vhodné také na cesty. Umožňují přípravu menšího množství šťávy a nejčastěji jsou využívány na lisování listové zeleniny, bylin a dužnatého ovoce.

Konstrukce ručních lisů je významně podobná elektrickým lisům, proto si dokáže poradit téměř se všemi druhy ovoce a zeleniny. Ruční odšťavňovače jsou malé a praktické. Většinou se skládají z více dílů, sestavení je proto otázkou několika desítek vteřin a totéž pochopitelně platí i o jeho rozložení. Díky vyřazení vnitřního sítka z konstrukce se odšťavňovače čistí zřejmě nejrychleji a nejsnadněji ze všech podobných zařízení. Stačí opláchnout tekoucí vodou a nechat usušit.

Odšťavňování probíhá díky drcení a tlaku, který vytváří šneková hřídel vyrobená z vysoce odolného polykarbonátu a opatřená nerezovým zakončením v místě nejvyššího zatížení. K samotnému lisování dochází mezi přední částí hřídele a víkem odšťavňovací komory, zatímco uvolněná šťáva odtéká v zadní části odšťavňovače. V přední části je možné maticí regulovat přítlak vlákniny dle použité suroviny.

Dopřejte si s mechanickými odšťavňovači mnoho lahodných šťáv také na svých cestách!