Champion není žádné ořezávátko

Odšťavňovač Champion není žádné ořezávátko

Odšťavňovač Champion 2000+ je na první pohled hráč vyšší váhové kategorie. Jakmile ho vytáhnete z krabice, nenechá vás na pochybách. Robustní konstrukce, absence jakýchkoli nadbytečných ovládacích prvků, prosté tvary, to vše sleduje jediný cíl - výkon.

V rozloženém stavu napočítáte celkem pět dílů. Složit je dohromady zvládne bez návodu i vaše dítě. Odšťavňovat můžete začít prakticky ihned a co je výborné, nemusíte přestat! Tenhle frajer se nezadýchá. Garantuji vám, že suroviny nebo vaše chuť odšťavňovat dojdou dříve, než by se Champion jakkoli významněji zahřál.

Snadné sestavení a ovládání

Chcete nastavovat otáčky nebo jiné parametry? Zbytečnost. Champion je dokonale vyladěný od výrobce a na vás je pouze jej zapnout a používat. Jediný prostor pro vlastní kreativitu máte ve výběru sítka. Na tvrdou zeleninu nebo ovoce zvolte jemnější sítko, na bobuloviny zvolte to s většími otvory (volitelné příslušenství). Stejně snadno jako se dá Champion poskládat, se dá i rozebrat. Jednotlivé díly pak stačí jednoduše opláchnout pod tekoucí vodou a nechat uschnout. Nemusíte se obávat zaneseného sítka a pracného čištění. Kartáček opravdu nebudete potřebovat. Všechny součásti kromě motoru(!) je také možné mýt v myčce.

Champion je ideální na odšťavňování tvrdé zeleniny a ovoce. S použitím záslepky místo sítka se můžete bez obav pustit i do výroby pyré z měkkého ovoce. Na listovou zeleninu a obilné trávy existují i vhodnější přístroje, avšak pokud budete listy nejprve nakrájíte na menší kousky a budete je kombinovat třeba s mrkví, uspějete i tady. Kromě obvyklých ovocných šťáv si můžete připravit třeba oříškové máslopovidla nebo ovocnou zmrzlinu. Jako volitelné příslušenství lze dokoupit mlýnek na vlastní výrobu celozrnné mouky.

Vysoká výtěžnost šnekového odšťavňovače

Použitou technologií se Champion řadí někam mezi tlakové (šnekové) odšťavňovače a homogenizéry. Suroviny zpracovává pomocí otočného nože zakončeného tlakovou spirálou. Kombinace tlaku a plynulého odvodu vlákniny zajišťuje vysokou výtěžnost a možnost kontinuálního odšťavňování. Rychlostí se přitom může srovnávat s odstředivkovými odšťavňovači. Výkon a jednoduchost obsluhy jsou nejmarkantnější přednosti tohoto odšťavňovače, který jistě ne náhodou získal titul “Nejlepší koupě v luxusní třídě” časopisu Independent v roce 2004. Zeptejte se dnes majitelů, kteří si jej tehdy pořídili. Po mnoha letech šlape jako nový a metráky ovoce, které jím prošly nezanechaly na jeho chodu nejmenší stopy. Ostatně, který jiný přístroj v této kategorii se může pyšnit desetiletou zárukou?

Chcete-li do kuchyně designový lesklý kousek se spoustou hejblátek připomínající kosmickou loď, vyberete si určitě jiný model. Chcete-li odšťavňovat, pořiďte si Champion 2000+!