Klíčidla

Zdravá strava by měla být životním stylem každého, kdo si váží svého zdraví a snaží si ho udržet v co nejlepším stavu. Jíst nezdravě je samozřejmě mnohem snazší, díky všude přítomným rychlým občerstvením, stačí se ale zamyslet nad tím, co svému tělu takovým stravováním dáváme a hned nám bude jasné, že toto řešení rozhodně nebude správné. V jídelníčku by měl být zařazen vysoký podíl ovoce a zeleniny, mléčných výrobků a neméně důležitou roli hrají semínka a klíčky. Tyto vyklíčené výhonky většinou přijímáme syrové, tepelnou úpravou totiž ztrácejí své cenné látky, ale i chuť. Skvělým způsobem však obohatí saláty, pomazánky, polévky, masové směsi, chutné jsou také na chlebě.

Pro milovníky zdravé stravy jsme do nabídky zařadili klíčidla, která Vám usnadní příjem těchto surovin bohatých na vitamíny, minerály a další cenné složky. Automatická klíčidla se v podstatě o všechno postarají samy! Jsou vybaveny silným motorem, nově mají nyní vypínač, odnímatelný kabel pro snadnější údržbu a kvalitní postřikovač. Zatímco o nakličovadlo Gefu bude vyžadovat vaši starostlivost a péči o klíčky.Stačí, když spodní nádobu na začátku naplníte vodou a na síto nasypete vybraná semena či luštěniny. Kropící mechanismus se spustí přibližně každých 15 minut, takže klíčky mají neustálý přísun vody. Pomocí automatického klíčidla a správného postupu Vám klíčky vyrostou během pěti dnů do velikosti přibližně 8 cm. Díky neustálému přísunu vody jsou pak výsledná semena a klíčky velmi šťavnaté a lahodné!

Zatímco o nakličovadlo Gefu bude vyžadovat vaši starostlivost a péči o klíčky. Aby vám semínka vyklíčila, je potřeba je propláchnout vodou, přebytečnou vodu nechat okapat přes sítko a skleněnou kopuli umístit na základnu. Tento inovativní miniatirní skleník s integrovaným větráním zajišťuje dokonalé klimatické podmínky pro pěstování čerstvých výhonků.