Automatické klíčidlo k naklíčení semen a luštěnin

Klíčidla jsou jedinečným pomocníkem pro všechny, kdo pravidelně konzumují čerstvé klíčky z běžně dostupných obilovin a semen. Tyto klíčky jsou zdrojem bílkovin, minerálních látek, stopových prvků, vitaminů a pro tělo potřebných enzymů. Tyto látky se ovšem aktivují až při procesu klíčení, kterým se jejich obsah mnohonásobně zvyšuje.

Jedná se o snadný zdroj cenných látek, který je dostupný po celý rok. Pro milovníky těchto klíčků jsme do nabídky zařadili automatická klíčidla, která vám umožní pěstovat klíčky zcela bez práce. Tato semena je nejlepší konzumovat nejlépe syrová, neboť tepelnou úpravou ztrácejí chuť i cenné látky. Velmi dobře se hodí do salátů, pomazánek, ke zdobení pokrmů před podáváním. Konzumujeme je i s kořínky a výhonky. Pokud necháme klíčky před konzumací na světle, dokud nezezelenají, budou i zdrojem chlorofylu, který v organismu podporuje výživu a regeneraci buněk.

Klíčidla se v podstatě o všechno postarají sama! Jsou vybavena silným motorem, nově mají nyní vypínač, odnímatelný kabel pro snadnější údržbu a kvalitní postřikovač. Stačí, když spodní nádobu na začátku naplníte vodou a na síto nasypete vybraná semena či luštěniny. Kropicí mechanismus se spustí přibližně každých 15 minut, takže klíčky mají neustálý přísun vody. Pomocí automatického klíčidla a správného postupu vám klíčky vyrostou během pěti dnů do velikosti přibližně 8 cm. Díky neustálému přísunu vody jsou pak výsledné klíčky a semena velmi šťavnaté a lahodné!