Více obrázků

šnekový odšťavňovač Slow Star

Doprava zdarma
EAN: 4033963532001
Kód: oss532
11 200,00 Kč

Dostupnost: Vyřazeno

Popis:


Šnekový odšťavňovač Slow Star je nízkootáčkový šnekový odšťavňovač, který pracuje  při 47 otáčkách za minutu

Popis produktu šnekový odšťavňovač Slow Star


Šnekový odšťavňovač Slow Star je nízkootáčkový šnekový odšťavňovač, který pracuje  při 47 otáčkách za minutu


Nízkootáčkové odšťavňovače suroviny lisují a tím přístroj neprodukuje teplo a envhání do šťávy větší množství vzduchu. Šťáva si tak zachovává svou přírodní chuť a je plná vitamínů a minerálů. Díky této techonologii získáte maximum nutričních hodnot a chuti z ovoce a zeleniny.


Odšťavňovač Slow Star je vybaven homogenizačním nástavcem, pomocí kterého můžete vyrábět zmrzliny, oříškové másla, zeleninové sorbety, ovocné krémy apod.

Přístroj je vybaven zpětným chodem, který můžete spustit, pokud dojde k zastavení šneku anebo ucpání odšťavňovací komory. Zpětný chod, tak suroviny "rozžvýká" (zastavení hrozí pouze u objemné kořenové zeleniny) a následně můžete pokračovat v odšťavňování. Přístroj je určen na domácí použití a můžete na něm pracovat 20 minut a pak doporučujeme udělat přestávku.

Všechny části přístroje, které přicházejí do styku s potravinami jsou BPA Free.

Upozorňujeme, že v případě odšťavňování jablek na jednohřídelových nebo dvouhřídelových přístrojích, je nutné používat pouze kvalitní tvrdá jablka. V opačném případě, pokud jsou jablka měkká, vzniká při zpracování hustá šťáva s vyšším podílem vlákniny (v některých případech, kdy jsou jablka moučnatá je výsledkem zpracování pyré).

Součástí balení je:

  • přístroj
  • síto na odšťavňování
  • nádoba na šťávu
  • nádoba na odpad
  • homogenizační nástavec
  • čistící kartáč
  • návod v češtině


Prohlídka 360°


Rady a tipy 

  • V horkém počasí používejte k vychlazení šťáv bobule přímo z mrazničky.
  • Řeďte šťávy z tmavé listové zeleniny, např. špenátu či brokolice, nebo tmavě červené zeleninové šťávy, jako je řepa, s jinými v poměru jedna ku čtyřem dílům přímesi. Jsou velmi silné a výrazné. Nejlepší pro doplnění takové směsi je jablečná či mrkvová šťáva, hodí se i okurková.
  • Ovocné a zeleninové šťávy se spolu obecně nesnášejí a mohou způsobovat nadýmání. Výjimkami jsou mrkev a jablko, které se dají smísit v podstatě se vším.
Větší mrkve je sice zapotřebí podélně rozkrojit, aby nedocházelo k automatickému zastavení motoru, který je tak chráněn proti poškození, ale to je u vertikálních nízkootáčkových odšťavňovačů standardem. Při zpracovávání tvrdé kořenové zeleniny je zapotřebí plnit odšťavňovač postupně - po tom, co odšťavňovač zpracuje jednu mrkev, teprve vhodit mrkev další.


DOPORUČUJEME NA:
jablka, měkké plody, citrusy, bobuloviny

NEVHODNÝ NA:
větší množství kořenové zeleniny, samotná listová zelenina

NÁŠ TIP: 

Hruškové  kiwi
Tato zelená šťáva je plná stopových prvků a měla by pomoci stabilizovat hormonální výkyvy.

Přísady: 
2 kiwi, 2 hrušky

Postup: 
Kiwi oloupejte a odšťavněte. Hruškám vykrojte dřevnatou stopku, pokrájejte je a odšťavněte. ŠŤávy smíchejte ve vysoké sklenici a ozdibte plátkem kiwi.
 

HUBNUTÍ s ovocnými šťávami
Čerstvé ovoce obsahuje hodně vlákniny, která podporuje činnost střev. Proto odborníci radí koznumaci čerstvého ovoce. S ovocnými štávami jsou výživné látkky z ovoce trávicím ústrojí zpracovány ještě rychleji. Získáte důležité vitamíny i minerální látky. Nejlépe uděláte, když si fresh juice připravíte sami doma. Při nákupu šťáv dbejte na to, aby neobsahovaly aromatické látky, barviva nebo rafinovaný cukr.


Nápoj na hubnutí s ananasem (400 kJ)
Účinky - Enzymy z ananasu povzbuzují trávení.
Postup - Smíchej 40 ml šťávy z hroznu, 40 ml šťávy z ananasu, 20 ml šťávy z limetky. Přidej drť ze tří kostek ledu a dolij perlivou minerálkou. 
 

VIDEO: Test šnekového odšťavňovače Slow Star 53200
 

Parametry produktu šnekový odšťavňovač Slow Star

Barva červená/černá
Hmotnost 6,5 kg
Otáčky/min. 47
Příkon 200 W
Rozměry (š x h x v): 19 x 21,8 x 45,7 cm
Výkon 230 V
Způsob odšťavňování šnekový
Záruka 24 měsíců