Více obrázků

šnekový odšťavňovač Omega VRT402 stříbrná

Doprava zdarma
EAN: 737416034021
Kód: oovrt402s
9 860,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis:

Odšťavňovač Omega VRT402 inovovaný model Omega VRT352. Jedná se o vertikální šnekový nízkootáčkový odšťavňovač, který zpracovává suroviny pomocí otočného šneku.Nyní doprava ZDARMA.

Popis produktu šnekový odšťavňovač Omega VRT402 stříbrná

Rozdíl mezi Omegou VRT352 a VRT402: 

Omega VRT402 je inovovaný model Omegy VRT352. U Omega VRT 402 jsou použity nové BPA free materiály, které nemají negativní účinky na funkci imunitního systému člověka. Nejvější inovací je nová výpusť, která umožňuje namíchání šťávy přímo v odšťavňovací komoře.

Díky vertikálnímu šneku je plnění odšťavňovače snazší, rychlejší a přístroj má skvělou stabilitu. Plnící otvor ve tvaru "C" oceníte především při odšťavňování citrusových plodů nebo nakrájených jablek. Větší mrkveje třeba rozkrojit, aby nedošlo k automatickému zastavení motoru, ale to je u nízkootáčkových odšťavňovačů standardem, takže to nebereme jako výraznou slabinu. Nová Omega dělá čest tradiční značce kvalitních odšťavňovačů.

Odšťavňovač Omega VRT402 využívá na rozdíl od klasických šnekových odšťavňovačů vertikální patentovaný šnek a jeho plnění je tak mnohem snazší. Otočný šnek je stejně jako u odšťavňovače Omega 8004 a 8006 vyroben z tvrzeného plastu, který je 8x tvrdší než u ostatních šnekových odšťavňovačů.

Omega VRT402

Je určena všem, kteří to myslí s čerstvými šťávami opravdu vážně, hodlají experimentovat a zpracovávat veškeré suroviny od listové zeleniny a bylin až po tvrdou kořenovou zeleninu. Odšťavňovač je vybaven bezpečnostní pojistkou, takže pokud jej zahltíte nadměrným množstvím surovin, automaticky vypne. Pokud k tomuto dojde, jednoduše spustíte zpětný chod a přístroj suroviny dodatečně "rozžvýká" (zastavení hrozí pouze u objemné kořenové zeleniny).

Model Omega VRT402 je nabízen ve stříbrné barvě.

Přestože odšťavňovač zpracovává suroviny rychleji, Omega VRT402 patří do kategorie nízkootáčkových odšťavňovačů (70 ot./min), které neprodukují teplo a nevhání do šťávy nadměrné množství vzduchu. Díky nízkým otáčkám je šťáva déle čerstvá a obsahuje maximum výživných látek.

Větší mrkve je sice zapotřebí podélně rozkrojit, aby nedocházelo k automatickému zastavení motoru, který je tak chráněn proti poškození, ale to je u vertikálních nízkootáčkových odšťavňovačů standardem. Při zpracovávání tvrdé kořenové zeleniny je zapotřebí plnit odšťavňovač postupně - po tom, co odšťavňovač zpracuje jednu mrkev, teprve vhodit mrkev další.


DOPORUČUJEME NA:
jablka, měkké plody, citrusy, bobuloviny

NEVHODNÝ NA:
větší množství kořenové zeleniny, samotná listová zelenina 

NÁŠ TIP:  

Brusinky a maliny

Brusinky jsou známé díky močopudným vlastnostem a tato rubínově červená šťáva vám pomůže znovu nabýt rovnováhu v těle, potřebnou pro zdravou pleť.
 
Přísady:
150g malin, 150g brusinek
 
Postup: 
Maliny a brusinky omyjte a odšťavněte. Šťávy smíchejte ve sklenici.
 

Pro povzbuzení

Ananasové, melounové a banánové pohlazení

Odšťavněte ananas, pak meloun a šťávu nalijte do mixéru. Přidejte banán a získejte tak koktejl s chutí Karibiku.

Přísady

polovina ananasu
čtvrtka žlutého melounu
1 banán

Postup

Melounovou slupku odkrojte a z dužiny odstraňte jadérka. Okrájejte ananasovou kůru. Odšťavněte zvlášť a nalijte do sklenice. Poté přidejte odšťavněný banán do sklenice. Ozdobte kouskem ananasu.

Parametry produktu šnekový odšťavňovač Omega VRT402 stříbrná

Barva stříbrná
Dárek Digitální kuchyňská váha Sencor
Hmotnost 6,2 kg
Otáčky/min. 70
Prodloužená záruka 5/2 (motor/díly)
Příkon 150 W
Rozměry 40 x 21,3 x 15,5 cm
Způsob odšťavňování šnekový