Více obrázků

Big Berkey - 4 filtrační vložky

Doprava zdarma
EAN: 094922528254
Kód: BK4X4-BB
-8% 11 980,00 Kč
10 980,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis:

Všestranný systém vodních filtrů Big Berkey® poslouží v domácnosti menším a středně velkým rodinám.

Popis produktu Big Berkey - 4 filtrační vložky

Model Big Berkey se 4 filtračními vložkami - jedná se o nejvyšší možný počet filtračních vložek použitých v tomto zařízení.

 
Všestranný systém vodních filtrů Big Berkey® poslouží v domácnosti menším a středně velkým rodinám. Díky nezávislosti na připojení k elektřině a vodovodu jsou plně využitelné také při cestování i aktivitách v přírodě. A to dokonce i v naléhavých případech ohrožení či nouze, kdy si potřebujete opatřit vodu z nekontrolovaných zdrojů. 
 
Tento výkonný systém vyčistí jak upravenou tak neupravenou vodu i z takových zdrojů, jako jsou jezera, potoky a rybníky, případně vodu z veřejných zdrojů v zemích, kde nejsou příliš přísné předpisy pro kvalitu pitné vody. Přenosné vodní filtry Big Berkey® jsou ideální pro každodenní používání doma, pro zásobování pitnou vodou v rekreačních objektech (chaty a chalupy) a pro aktivity v přírodě. Jsou naprosto nepostradatelné v prostředí, kde není k dispozici upravená voda, tlaková voda ani elektřina. 
 
Systém vodních filtrů Big Berkey® odstraňuje viry, patogenní bakterie, cysty a parazity, a rovněž zbavuje vodu škodlivých chemických látek, jako jsou herbicidy, pesticidy, těkavé organické sloučeniny, organická rozpouštědla, radon 222 a trihalometany. 
 
Filtrací se rovněž eliminuje obsah rzi, bahna, sedimentů, voda se zbavuje nepříjemné chuti a zápachu, stejně jako zdraví škodlivých těžkých kovů jako je olovo a rtuť. Systém je tak výkonný, že dokáže odstranit z vody i červené potravinářské barvivo, přičemž zachovává zdraví prospěšné minerály potřebné pro vaše tělo. Žádný jiný systém nedosahuje takové účinnosti. 

Vodní filtry Big Berkey® jsou vyrobeny z vysoce leštěné nerezové oceli pro potravinářské účely (Jedná se o třídu oceli AISI 304 (1.4301), která se využívá v potravinářském průmyslu, v mlékárenství, pivovarnictví a vinařství, v chemickém průmyslu, ve zdravotnictví a kosmetice a v dalších oblastech. Základním typem je chrom-niklová austenitická ocel a její složení vyhovuje normě pro použití výrobků pro potraviny a pitnou vodu. Ocel je odolná proti korozi, vodě, vodní páře a vlhkosti vzduchu a odolává povětrnostním vlivům.) a dodávají se se dvěma až čtyřmi filtračními vložkami Black Berkey®, které využívají nejnovějších technologických postupů pro čištění vody. Objem vody v tomto systému je 8,5 litrů, výška komory je 49 cm a průměr 21,6 cm. Horní komora je při dopravě umístěna uvnitř dolní komory (výška 33 cm). 
 
Obsahuje-li systém dvě filtrační vložky Black Berkey®, přefiltruje asi 3,5 litrů za hodinu.* Tento systém lze rozšířit o další dvě filtrační vložky, takže přefiltruje asi 7 litrů za hodinu.* 
(* Hodnoty jsou uvedeny z praxe, která se může podstatně lišit od laboratorních testů. Výpočet průtoku dle laboratorních testů vychází z plné horní komory. Při dvou filtračních vložkách je objem přefiltrované vody asi 13,25 litrů za hodinu, při 4 filtračních vložkách asi 26,5 litrů za hodinu.)

Součástí filtračního zařízení jsou 4ks filtračních vložek.

Dokoupitelné příslušenství:

Kohoutek s ukazatelem hladiny pro Big Berkey


- díky tomuto kohoutku snadno uvidíte výšku hladiny ve spodní komoře systému Berkey
- skleněná trubice je chráněna nerezovým obalem
- velikost 7,5"

 
 

Nerezová základna pro Big Berkey


- podstavec pro lepší umístění systému Big Berkey
- spodní část opatřena protiskluzovou úpravou


 

Black Berkey Primer


- pomůcka k primování (vytlačení vzduchu z mikropórů) filtračních vložek
- jedná se o ruční pumpičku, která připraví k provozu filtrační vložky Black Berkey bez nutnosti tlakové vody

 

Video: Snadné a rychle sestavení filtračního systému Berkey

(Stručný překlad videa) Před započetím si pečlivě umyjte ruce, aby součásti filtrace zůstaly čisté. Zkontrolujte obsah balení. 
- Vložte zespodu víka šroubek a shora přišroubujte úchyt. 
- Vybalte kohoutek, nasuňte na jeho závit těsnění (plochou stranou k výpusti), zasuňte závit zvenku do otvoru na boku spodní nádoby a pootočte jím vlevo do polohy “9 hodin”.  
- Navlečte těsnění na závit kohoutku uvnitř nádoby, našroubujte na závit matici a rukou dotáhněte. Přidržte matici uvnitř a druhou rukou pootočte kohoutem doprava do pozice “12 hodin”.
- Pokud jste neobjednali plný počet filtrů, utěsněte nadbytečné otvory ve dně horní nádoby bílými nebo černými zátkami. Bílé zátky vložte tak, aby jedno těsnění přiléhalo ke dnu nádoby shora a druhé zdola a utáhněte. Černé zátky jednoduše zasuňte do otvorů. 
- Připravte filtrační vložky Berkey k použití. Detailní instrukce k “primování” vložek viz návod.
- Na závit primované filtrační vložky nasuňte těsnění a vložte závit do otvoru ve dně horní nádoby. Na závit našroubujte křídlovou matku a rukou utáhněte. (Nepoužívejte nářadí k dotažení, aby se nestrhly závity.)
- Na závěr posaďte horní nádobu na spodní, naplňte horní nádobu vodou a uzavřete ji víkem. Filtrace běží.

Parametry produktu Big Berkey - 4 filtrační vložky

Materiál nerezová ocel pro potravinářské účely
Objem vody 8,5 litru
Počet vložek 4 filtrační vložky
Průměr 21,6 cm
Přefiltrovaný objem 7 litrů za hodinu (dle praxe)
Výška komory 49 cm
Záruka 2 roky